, . Sākums Saules pulksteņi un veselības takas

Saules pulksteņi un veselības takas

Pie mums nu jau apskatāmi trīs saules pulksteņi un baskāju veselības takas, kas katra ar savu unikālo dizainu un simboliku priecē Priekuļu, Liepas un Mārsnēnu iedzīvotājus un viesus. Tās kļuvušas par tādiem kā Priekuļu novada simboliem.

Stilizēts saules pulkstenis attēlots par novada ģerboni. Lielākais no tiem apskatāms Priekuļu saules parkā. Tas ir Latvijas dižākais dalības jeb analemmatiskais Saules pulkstenis. Šis pulkstenis laiku rāda tikai tad, ja cilvēks piedalās tā noteikšanas procesā. Kad viņš nostājas uz atbilstošā mēneša nosaukuma, kas atrodas centrā esošā skalā, ēna norāda virzienu uz stundas atzīmi. Lai iegūtu pareizu laiku, uzmanīgi izlasiet un pareizi izpildiet izmantošanas pamācību!

Dabas un liepu lapu motīviem caurvīts pulkstenis un taka atrodas Liepas centrā, blakus unikālajam smilšu atsegumam Lielā Ellīte. Pulkstenis veidots no liela laukakmens ar metāla liepas lapu formas ciparnīca, caur kuru spīdot saules stariem uz metāla pamatnes iespējams ieraudzīt precīzu laiku.

Mārsnēnu saules pulkstenis un taka, kas vijas ap to, veidots izmantojot latviešu rakstu zīmes.

Novada baskāju veselības takas veidotas konsultējoties ar fitoterapeitu Artūru Tereško un balstoties uz alternatīvās medicīnas teoriju, ka noteikti punkti uz pēdas ir saistīti ar dažādu cilvēka iekšējo orgānu darbību. Taku paredzēts iet basām kājām pa dažādu lielumu un formu akmeņiem, izmasējot pēdas pamatnes aktīvos punktus un uzlabojot orgānu darbību.