, . Sākums Apskates objekti Muižas, muzeji & pieminekļi Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikuma Izglītības un zinātnes vēstures muzejs

Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikuma Izglītības un zinātnes vēstures muzejs Muižas, muzeji & pieminekļi

Egļu gatve 8, Priekuļi, Priekuļu pagasts, Cēsu novads

Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikuma Izglītības un zinātnes vēstures muzejs atrodas Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma telpu ceturtajā stāvā.

Cēsnieki un bijušie priekulieši visā pasaulē muzeju sauc par Lingarta muzeju. Jo Aleksandrs Lingarts ir tā iedibinātājs, veidotājs un vadītājs. Kopš 1965. gada, kad viņam uzdeva sarīkot absolventu salidojumu. Radās apjausma, cik liels ir priekuliešu devums zinātnē, praktiskajā lauksaimniecībā, kultūrā. Savākto informāciju, adreses, atziņas, kas bija radušās salidojuma laikā, — to nevarēja tā vienkārši palaist pa vējam. Tā tika iekārtotas pirmās mapes, sāka krāties kartotēka.

Materiālus par tehnikuma beidzējiem un skolotājiem sācis vākt jau kopš 1966. gada. Muzejs sāk darbu no 1990. gada.

Tehnikuma muzejā glabājas tehnikumu beigušo absolventu saraksti, ziņas par tehnikuma skolotājiem, fotogrāfijas par tehnikuma dzīvi, kursu dienasgrāmatas, kā arī var apskatīties dažas K. Ulmaņa mēbeles. Īpaša loma skolas muzejam ir sakaru uzturēšanā ar bijušajiem audzēkņiem un skolotājiem.

Priekuļu skolas viesu grāmatā, kas aizsākta 1913. gadā,  katra jauna salidojuma dalībnieki atstāj savus ierakstus viesu grāmatā. Savus novēlējumus ierakstījuši arī Kārlis Ulmanis, Zenta Mauriņa un Kostantins Raudive, Raimonds Pauls, Elza Radziņa un Miervaldis Birze.

Lai aplūkotu un viesotos Tehnikuma muzejā, lūgums, iepriekš pieteikties.

Atrašanās vieta

Kontakti

Aktualitātes