, . Sākums Apskates objekti Daba Priekuļu Saules parks

Saules parks atrodas pašā Priekuļu centrā, blakus pašvaldības ēkai. Tas kļuvis ne tikai par iemīļotu pastaigu vietu Priekuļu iedzīvotājiem, bet arī par populāru apskates objektu novada ciemiņiem.

Parkā atrodas Latvijas dižākais dalības jeb analemmatiskais Saules pulkstenis un Veselības taka pa kuru ejot, var iepazīt Latvijas ārstniecības augus, izmasēt kāju pēdas un vienlaikus smelties zemes enerģiju.

Šeit iespējams apciemot Priekuļu Dūdieviņu, kas veidots kā uz pelēka laukakmens pakāpies, paceltām rokām kā spārniem debesīs aizlidot aicinošs puisēna tēls. Gan vietējie, gan viesi pie viņa var atstāt savas dzīves likstas un rast jaunas idejas turpmākam ceļam.

Priekuļu Saules pulkstenis laiku rāda tikai tad, ja cilvēks piedalās laika noteikšanas procesā. Kad viņš nostājas uz atbilstošā mēneša nosaukuma, kas redzams centrā esošā astoņniekam līdzīgā skalā, ēna norāda virzienu uz stundas atzīmi. Lai iegūtu pareizu laiku, uzmanīgi izlasiet un pareizi
izpildiet izmantošanas pamācību!

Tā kā Priekuļu novada vārda saknē ir „prieks”, pulksteņa kompozīcija, veidota kā šķelmīgi smaidoša saule. Saules pulksteņa izveides pamatā ir precīzi astronomiski aprēķini, jo tā ģeometriskās īpašības ir atkarīgas no konkrētās vietas ģeogrāfiskajām koordinātēm.

Saules pulkstenis rāda vasaras un ziemas laiku, šeit precīzi atzīmētas debespuses, saullēkta un saulrieta virzieni ziemas un vasaras saulgriežos, kā arī norādes zīmes uz novada sadarbības partneru
atrašanās vietu un attālumu.

Saules parkā atrodas arī Rododendru dārzs, Skulptūru dārzs un Meža izziņas taka.

Ieeja bez maksas

Atrašanās vieta