Lindenhoff/ Liepas muiža Muižas, muzeji & pieminekļi

"Liepasmuiža", Liepas pagasts, Cēsu novads

Liepas muiža (Lindenhoff)  jau vairāk kā 340 gadus atrodas Liepas kalnā pie Raunas upes ielejas 15 ha plašā teritorijā skaistā dabas ainavā  klusā vietā  ar senu parku, 7 dīķu kaskādēm, dārzu  un mākslas objektiem dabā, starp trijām viduslaiku pilsētām – Cēsīm, Valmieru un Raunu  Gaujas Nacionālā parka teritorijā (GNP).

Liepas muiža glabā daudz interesantu kultūrvēsturisku notikumu un stāstu.  Muižas vēsturi var sadalīt vairākos posmos: muižas dibināšana un darbība no 1672. gada līdz 1919. gadam, tās jaunais statuss no 1919. gada līdz 90-to gadu sākumam, aizmirstības periods no 90-to gadu sākuma līdz 2014. gadam, kad sākās muižas atdzimšana.

No 18.gadsimta sākot līdz 1920. gadam muižai bija vairāk par 20 īpašnieku. Pēdējā muižas saimniece bija baronese Šarlote fon Vulfa. Sākoties 1.Pasaules karam, muižas telpās darbojās bēgļu bērnu skola. Vēlāk Liepas muiža kļuva par pagasta īpašumu, kurā bija gan pamatskola (līdz 1970.), dzīvokļi, lauksaimniecības ēkas. Vēsturiskā muižas apbūves ēkas saglabājušās daļēji.

Kopš 2014.gada šeit notiek intensīvi ēku atjaunošanas darbi un parka kopšanas un dārza veidošanas darbi.  No 2016.gada jūlija Liepas muižas komplekss ir pieejams plašākai publikai jaunā statusā – kā viesu nams, semināru un  pasākumu centrs, mākslas kūrorts.

Pieseko Instagram: liepasmuiza

Atrašanās vieta