, . Sākums Apskates objekti Daba Glika ozoli

Liepas pagastā 2022.g. oktobrī tika iestādīti 26 ozolu jaunstādi. Viens no ozoliem iestādīts pie Liepas skolas,  savukārt pārējie ozoli iestādīti alejā pie E. Veidenbauma muzeja ”Kalāči”.

 

Atsaucoties uz Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas aicinājumu, godāta piecsimtgade kopš Reformācijas vēsts ienākšanas Latvijā un simtgade kopš dibināta Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīca.

 

E. J. Gliks par godu Bībeles tulkošanas pabeigšanai Alūksnē 1689. gadā iestādīja divus ozolus, kuri zaļo joprojām. Lai aizsāktu koku stādīšanas iniciatīvu, 2016. gada rudenī no šiem ozoliem tika ievāktas zīles un sākta stādu audzēšana.   

 

Mācītājs E. J. Gliks ir cieši saistīts ar Cēsu novada Priekuļu apvienību, precīzāk, Liepas pagastu. Šajā teritorijā  1685. gadā viņš dibināja skolu pagasta bērniem. Savukārt E. Veidenbauma muzeja ”Kalāčos” ozolu stādīšanas tradīcija ir zināma kopš 1872. gada, kad E. Veidenbauma tēvs iestādīja 8 ozolus, no kuriem divi aug vēl šodien. Ozoli, kuri tiks stādīti, simbolizēs gara gaismu, izglītību un brīvību, ko veicināja E.J Glika un E. Veidenbauma darbība Latvijā.

Atrašanās vieta