Jaunumi

Uzzini aktuālo informāciju par tūrismu Priekuļu novadā.

Zīmols “ENTER GAUJA” dodas uz tūrisma izstādi “TOUREST 2020” Igaunijā

No 07.-09.februārim, Gaujas Nacionālā parka (GNP) tūrisma biedrība piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē „Tourest 2020”, kas norisināsies Tallinā, Igaunijā.

Izstādē GNP Tūrisma biedrība piedalīsies ar zīmola “Enter Gauja” stendu un iepazīstinās igauņu ceļotājus ar dabas taku tīklojumu Gaujas Nacionālajā parkā, reģiona piļu un muižu piedāvājumu un aktīvās atpūtas iespējām ziemā un vasarā. Šajā gadā „Enter Gauja” zīmols tiek pārstāvēts arī izstādēs Somijā, Nīderlandē, Igaunijā un Vācijā.

Izdod ceļvedi igauņu valodā

GNP Tūrisma biedrība sadarbībā ar teritorijā esošajām pašvaldībām izdevusi lielu popularitāti un atzinību guvušo “Tūrisma ceļvedi” igauņu valodā. Šo ceļvedi, kā arī citus, igauņu tūristi varēs saņemt “Enter Gauja” stendā izstādē “Tourest 2020”.

Iepriekšējā gadā “Enter Gauja” stendu apmeklēja ģimenes ar bērniem, kas interesējās par atpūtas iespējām ģimenēm, tāpat arī interesi par stendu izrādīja igauņu seniori. Daudzi jau zināja, kas ir Gaujas Nacionālais parks, bija kādreiz to apmeklējuši, bet bija ļoti ieinteresēti par iespējām, ko šis reģions piedāvā tūristiem. Igauņi atzinīgi novērtēja reģiona izaugsmi.

Kā vēsta Centrālās Statistikas pārvaldes dati, tad 2019.gada pirmajos 9 mēnešos, tūristi no Igaunijas Latvijā veido 9% no kopējā tūristu skaita, ieņemot 4.vietu. Arī GNP igauņu ceļotāji ir vieni no biežāk sastopamajiem – 3.vietā aiz Vācijas un Krievijas tūristiem. 2018.gadā igauņu tūristu pieaugums reģionā bija 30% salīdzinājumā ar 2017.gadu. (GNP datu avots: speciāli atlasīti un apstrādāti CSB dati (viesnaktis), 2018., A.Klepers). 2019.gadā, salīdzinājumā ar iepriekšējo, par 89% ir pieaugusi igauņu interese par klastera mājas lapu www.entergauja.com. (Datu avots: google analytics)

Lai reģionam piesaistītu arvien lielāku ārzemju tūristu īpatsvaru visa gada garumā, pašvaldības kopā ar tūrisma uzņēmējiem vienojušās par kopīgu stratēģiju konkurētspējas palielināšanai. Kopš 2012.gada GNP Tūrisma biedrība sadarbībā ar Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošajām pašvaldībām – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna –īsteno tūrisma klastera attīstības projektu, piesaistot ES fondu finansējumu. Projekta mērķa īstenošanai tiek veiktas dažādas galamērķa atpazīstamību veicinošas aktivitātes, tai skaitā – dalība starptautiskajās tūrisma izstādēs.

Gaujas Nacionāla parka tūrisma biedrība piedalās starptautiskajā tūrisma izstādē „Tourest 2020” saskaņā ar 2018.gada 4.oktobrī noslēgto līgumu Nr. SKV-L-2018/179 ar v/a „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par “Starptautiskās konkurētspējas veicināšanu”, un noslēgto līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Nr.3.2.1.1/16/A/009 “Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera attīstības 2.posms” realizāciju.

Pievienot komentāru