Jaunumi

Uzzini aktuālo informāciju par tūrismu Priekuļu novadā.

Uz „Noskrien ziemu” pirmā posta starta līnijas stājušies nepilni septiņi simti sportistu!

16.decembrī, ar pirmā posma sacensībām Priekuļos, starts tika dots masveidīgākajam  ziemas sacensību seriālam Latvijā – „Noskrien ziemu”, kurš norisinās nu jau ceturto sezonu pēc kārtas. Šoreiz uz starta līnijās stājās rekordliels dalībnieku skaits – 506 skrējēji, 133 nūjotāji un 26 sportisti kopā ar saviem četrkājainajiem sabiedrotajiem kanikrosa distancē.

Priekuļu trasi visspilgtāk raksturo Vidzemes kalnainais reljefs, kas izrādījās visai liels pārbaudījums jebkuras distances dalībniekam. Kalnainais apvidus, tandēmā ar ziemai raksturīgajiem laika apstākļiem, trasē neļāva atslābt ne brīdi. Par laimi, sacensības norisinājās bez starpgadījumiem. Neskatoties uz tehniski sarežģīto trasi, gan skrējēji, gan nūjotāji uzrādīja lieliskus rezultātus, kas liek domāt, ka daudzi no sacensību dalībniekiem ir teicamā fiziskā formā.

Sacensībās konkurenci pašmāju sportistiem sastādīja liels skaits NATO karavīru no Spānijas. Jādomā, ka spāņiem apledojušie Vidzemes pauguri bija interesants piedzīvojums, jo pēc sacensībām karavīri izteica vēlmi mēroties spēkiem ar Latvijas skrējējiem arī turpmākajos „Noskrien ziemu” posmos.

Un tagad par rezultātiem. „Ethicsport” distancē par absolūto uzvarētāju vīriešiem kļuva „Suunto team Latvia” komandas pārstāvis Arturs Pauliņš, kurš 18,2 km garo distanci veica 1:14:10. Otrā vieta šoreiz Andrim Jubelim, kurš finiša līniju sasniedza trīs minūtes vēlāk. Ar trasē pavadīto laiku 1:19:07, trešais šoreiz – Valdis Aņikejevs. Dāmu konkurencē sporta distances goda pjedestālu sadalīja Irita Puķīte no orientēšanās kluba „Kāpa” – 1.vieta (1:29:27), Sandra Grosberga – 2.vieta (1:31:17). Trešā vietā Klinta Lauska (1:32:17).

Kā jau ierasts, kuplākais skrējēju skaits bija tieši tautas distancē. „Suunto” tautas distances uzvarētāji vīru konkurencē ir:  Agris Krūmiņš – 1.vietā (00:37:18), Artojoms Rekuņenko – 2.vieta (00:38:03), Kristaps Magone – 3.vieta (00:38:18). Daiļā dzimuma grupā pārliecinošu uzvaru šoreiz guva Ilona Marhele (00:44:21), 2.vieta Anetei Švilpei (00:45:11), 3.vieta Ingai Zālītei (00:46:54).

Savukārt, „Ceļotājs pārgājiens ar un bez nūjām” 18,2 km distancē, trasē pavadot 2:30:10,  ātrākais no vīriem izrādījās Agris Puriņš. Pirmā starp dāmām – Ieva Riteniece, kura finišēja tikai par nepilnu minūti vēlāk, kā Agris (2:31:06). Lielākais vairums no pārgājiena/nūjošanas distances dalībniekiem Priekuļos izvēlējās veikt vienu sacensību apli – 9,10 km. Un šeit par absolūto uzvarētāju kļuvusi Oksana Groma, kura, ar trasē pavadīto laiku 01:10:14, pārliecinoši apsteigusi ātrāko vīru šajā grupā – Andri Spuņģi, kurš 9.10 km apli veica 01:19:19.

Sacensību galvenais organizators Roberts Treijs saka lielu paldies visiem sportistiem par dalību un nezūdošo cīņas sparu distancē. Paldies arī visiem, kas piedalījās sacensību organizēšanā un rūpējās par to, lai gan trasē, gan starta/finiša zonā viss noritētu teicamā kvalitātē. Paldies visiem sacensību atbalstītājiem un jo īpaši Priekuļu novada pašvaldībai un Priekuļu Tehnikumam.

Nākamais sacensību seriāla „Noskrien ziemu” posms jau 6.janvārī, Limbažos. Uz tikšanos!

Lai jaunām sportiskām virsotnēm bagāts Jaunais gads!
Ledus vai sniegs, NOSKRIET ZIEMU ir prieks!
Papildus informācija pa tālruni +371 29334414, Roberts Treijs
www.noskrienziemu.lv

Pievienot komentāru