, . Sākums Apskates objekti Gastronomija Sieru meistares Jeļenas saimniecība

Sieru meistares Jeļenas saimniecība Gastronomija

"Ieviņas", Mārsnēnu pagasts, Cēsu novads

Mārsnēnu pagasta „Ieviņu” saimniecība piedāvā gardas un izzinošas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. Šeit varēsiet piedalīties Panīra, Lapzemes sieru un pēc vienošanās arī citu piena produktu gatavošanā un degustēšanā kopā ar sieru meistari, kā arī iegādāties gardumus no saimniecības plašā sieru sortimenta.

Saimniecībā galdā tiek celts ne tikai tradicionālais ķimeņu siers, bet arī mocarella, brinza, mīkstais siers, kas ietīts vīnogu lapās, un vēl citi gardumi – tas viss pašu saimnieces roku darbs.

Ieviņu māju saimniece Jeļena Juhno ar ģimeni uz laukiem no Rīgas pārcēlās pirms vairāk kā 20 gadiem un līdz pat šim brīdim saimnieko Mārsnēnu pagasta Ieviņu mājās. Saimniece pēc izglītības ir bioloģe un pirms pārcelšanās uz Mārsnēniem strādājusi laboratorijā, tāpēc joko, ka eksperimenti viņai ir tuvi. Tā šeit tapuši vairāk nekā 30 sieri – tostarp tik savdabīgi, bet gardi, kā nātru, somu čīkstošais, indiešu panirs un vairāki saldie sieri.

Zemnieku saimniecība “Ieviņas” ir bioloģiski sertificēta un nodarbojas ar piena liellopu audzēšanu, piedāvājot klientiem bioloģiskus govs piena produktus. Zemnieku saimniecība “Ieviņas” audzē arī bioloģiskus dārzeņus.

Atrašanās vieta