Sākums Apskates objekti Gastronomija Maizes māja “Krūmiņi”

Maizes māja “Krūmiņi” Gastronomija

„Krūmiņi”, Liepas pagasts, Cēsu novads

Zemnieku saimniecības „Krūmiņi” Maizes māja atrodas Cēsu novada. Liepas pagastā. Mājas saimnieki  piedāvā iespēju iesaistīties rupjmaizes cepšanas procesā, kļūt par  pīrāgu gatavošanas meistaru,  gatavot saimniecībā audzētu produktu dārzeņu zupu ugunskurā un izbaudīt latvisku garšu mielastu senā klētiņā.

Saimniecības vēsture aizsākusies tālajā 1920. gadā, kad  Dukuļu pusmuižas zemēs saimniecību sāka veidot Brīvības cīņu dalībnieks Pēteris Šedriks. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas “Krūmiņu” mājās  saimnieko Pētera mazmeita Aina ar vīru Daini. No 2004.gada saimnieki  lauku sētā piedāvā izbaudīt un iepazīt latvisko gadskārtu ritumu. Skolēni, ģimenes, draugu un tūristu grupas Maizes mājā uz brīdi kļūst par saimes ļaudīm, piedzīvo un izbauda garšīgu, smaržīgu un aizraujošu ceļojumu laikā.

Lauku sētā darba daudz – jānes malka, jākurina krāsns, jāvāra tēja, jāapstaigā lauki, jāmin mīklas, jādzied dziesmas. Kopīgi  tiek gatavota  pīrāgu mīkla, īstā maizes krāsnī tiek cepta maize, kā arī sāļi un saldi pīrādziņi.  Tiek iepazīti Latvijā audzētie graudaugi, to pārtikas produkti, veidotas spēka zīmes, uzzināts vairāk par gada ritumu lauku sētā. Kad darbi paveikti, visi tiek aicināti pie balti klāta saimes galda, lai kopā baudītu pašu gatavotu  un saimnieku sarūpētu mielastu. Pieaugušo grupām no saimnieka pagraba iespēja nogaršot pašu gatavotu mājas vīnu.

Pasākuma ilgums 2 – 3 stundas, atkarībā no izvēlētās programmas.

Dalības maksa:

  • Piedzīvojums “No grauda līdz maizei” 7 EUR dalībniekam, no 20 līdz 50 personām.
  • “Cienasts ar brīvības garšu” – sezonālas ugunskura zupas pusdienas un pīrāgu cepšana 9 EUR dalībniekam, 20 – 50 personām.
  • Rudzu rupjmaizes cepšanas pasākums 160 eiro līdz 15 personām.

Atrašanās vieta

Maizes māja Krūmiņu mājās