Jaunumi

Uzzini aktuālo informāciju par tūrismu Priekuļu novadā.

Veselības takas

Šodien, 7. aprīlī, tiek atzīmēta Pasaules veselības diena. Par godu šai dienai vēlamies izcelt trīs veselības takas Priekuļu novadā.

Priekuļu novada baskāju veselības takas veidotas, konsultējoties ar fitoterapeitu Artūru Tereško un balstoties uz alternatīvās medicīnas teoriju, ka noteikti punkti uz pēdas ir saistīti ar dažādu cilvēka iekšējo orgānu darbību. Taku paredzēts iet basām kājām pa dažādu lielumu un formu akmeņiem, izmasējot pēdas pamatnes aktīvos punktus un uzlabojot orgānu darbību.

Priekuļu novadā ir apskatāmi trīs saules pulksteņi un baskāju veselības takas, katra ar savu unikālo dizainu un simboliku priecē Priekuļu, Liepas un Mārsnēnu iedzīvotājus un viesus:

  • MĀRSNĒNI – Tā kā Mārsnēnu pagasts ir latviskākais visā novadā, tad arī saules pulkstenis un veselības taka dekorēta ar latviešu rakstu zīmēm. Veselības taka vijas ap saules pulksteni.
  • LIEPA – Dabas un liepu lapu motīviem caurvīts pulkstenis un taka atrodas Liepas centrā, blakus unikālajam smilšu atsegumam Lielā Ellīte.
  • PRIEKUĻI – Saules parkā atrodas Latvijas dižākais dalības jeb analemmatiskais Saules pulkstenis un Veselības taka pa kuru ejot, var iepazīt Latvijas ārstniecības augus, izmasēt kāju pēdas un vienlaikus smelties zemes enerģiju.

Stiprinot veselību – veselā miesā vesels gars!

Teksta audio versija ir pieejama zemāk pievienotajā audio failā

Pievienot komentāru