Jaunumi

Uzzini aktuālo informāciju par tūrismu Priekuļu novadā.

Vēl 34 Vidzemes tūrisma uzņēmēji saņem atpazīstamības zīmi “Gājējam draudzīgs” starp tiem četri no Priekuļu novad

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu. Kopš pagājušā gada rudens Latvijā tiek piešķirta atpazīstamības zīme “Gājējam draudzīgs”, lai palīdzētu kājāmgājējiem atrast pakalpojumu sniedzējus, kas izprot viņu vajadzības un padara pārgājiena pieredzi vēl pozitīvāku.

Gājējam draudzīgs/Hiker-friendly zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

2021. gada februāra izskaņā notika otrā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā, kas tika organizēta projekta „Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts „Mežtaka” ietvaros. Uz šo sēdi tika saņemti negaidīti daudz pieteikumu, un tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 87 uzņēmumiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kuri atbilda Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly kritērijiem, starp tiem arī četri tūrisma uzņēmumi, kuri atrodas Priekuļu novadā, kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus:

  • Brīvdienu māja “Lejas ozoli”, Priekuļu novads
  • Lindenhoff / Liepas muiža, Priekuļu novads
  • Z/S “Ieviņas”, Priekuļu novads
  • Brīvdienu māja “Vējaines”, Priekuļu novads

Šobrīd Latvijā ir jau 105 “Gājējam draudzīgs” zīmes saņēmēji, tostarp 44 – Vidzemē.

Aicinām pārgājienu cienītājus baudīt aktīvas brīvdienas gan „Mežtakā” (www.meztaka.lv), gan citos pārgājienu maršrutos un pašiem pārliecināties par “Gājējiem draudzīgs”  objektu viesmīlību!

Ja zināt kādu gājējiem draudzīgu vietu, rosiniet viņus pieteikties zīmes saņemšanai.

Pieteikšanās zīmei. Nākamā zīmes piešķiršanas komisijas sēde notiks 2021. gada 18. maijā. Pieteikumi tiks pieņemti līdz 12. maijam. Lejupielādējiet pieteikuma anketas un uzziniet vairāk par zīmi “Gājējam draudzīgs” ej.uz/gajejiemdraudzigs

Teksta audio versija ir pieejama zemāk pievienotajā audio failā

Pievienot komentāru