Jaunumi

Uzzini aktuālo informāciju par tūrismu Priekuļu novadā.

Projekts “Influenceris, jaunietis – Eduards Veidenbuams”

Projekts “Influenceris, jaunietis – Eduards Veidenbuams”

2020. gada nogalē Ed. Veidenbauma memoriālais muzejs “Kalāči” ar VKKF atbalstu realizēja projektu “Influenceris, jaunietis – Ed. Veidenbaums”.

Projekta ietvaros tapa trīs sarunas – podkāsti, kuru dalībnieki runāja par Ed. Veidenbauma ietekmi, vērtībām, personību, vietu šodienā.

Papildus katrai sarunai muzejs ir sagatavojis materiālu ar ieteikumiem, idejām un metodēm, ko izmantot skolās sociālo zinību, audzināšanas, filozofijas, latviešu valodas, literatūras, vēstures stundās un citos mācību priekšmetos, lai parādītu un iedvesmotu tam, cik gan daudz mēs varam mācīties no šīs strauji degušās, izcilās personības, dzejnieka – Ed. Veidenbauma. Mācību materiāls tiks izplatīts Latvijas skolām un būs pieejams Ed. Veidenbauma memorialajā muzejā. Sarunās tiekas Z paaudzes jaunieši, dažādu paaudžu dzejnieki, filozofi, pusaudžu psihoterapeits, latviešu valodas skolotāja, komponists, muzeja jaunās ekspozīcijas veidotāja.

1. podkāsts. Tikšanās ar dažādo Ed. Veidenbaumu dzīvē, mūzikā, skolā, kino. Tikšanās ar Ed. Veidenbauma skartajiem.

Podkāsts pieejams: https://eduardsveidenbaums.podbean.com/e/tiksanas-ar-veidenbaumu-un-vina-skartajiem/ un https://www.youtube.com/watch?v=YmaSBEMmVYU

Ar filozofu, žurnālistu Helmutu Cauni sarunājas mūziķis, komponists Juris Kulakovs, latviešu valodas skolotāja Inese Lāce, Ogres 1. vidusskola skolniece Estere Balule un Elīna Krastiņa. Dalībnieki ir satikušies ar Ed. Veidenbaumu katrs savā veidā, savā laikā. Sarunas gaitā viņi dalīsies ar stāstiem par to, kā viņi redz un pazīst Ed. Veidenbaumu, meklēs atbildes uz jautājumiem – kā par Ed. Veidenbaumu runāt šodien, vai viņš ir bīstams, kas Veidenbaums ir un varētu būt šodien – 21.gs.?

2. podkāsts. Veidenbaums – vērtība cauri paaudzēm.

Podkāsts pieejams: https://eduardsveidenbaums.podbean.com/e/veidenbaums-vertiba-cauri-paaudzem/ un youtube būs pieejams no 21.01.2021.

Latvijas radio 1 kultūras žurnālists un dzejnieks Toms Treibergs sarunājas ar dzejnieku, atdzejotāju Knutu Skujenieku, LU profesori, filozofi Skaidrīti Lasmani un Jaņa Rozentāla mākslas skolas audzēkni Valteru Vītolu. Podkāstā dzirdēsiet dažādus redzējumus par Ed. Veidenbauma daiļradi, par viņa vietu mūsdienu kultūras kontekstā, par dažādām ietekmēm Ed. Veidenbauma dzejā, vērtībām, Veidenbauma nozīmi Latvijas kultūrā, vēsturiskos aspektus, pieturas punktus Ed. Veidenbauma biogrāfijā.

3. podkāsts. Ed. Veidenbauma psiholoģiskais portrets.

Podkāsts pieejams: https://eduardsveidenbaums.podbean.com/e/tiksanas-ar-veidenbaumu-un-vina-skartajiem/ youtube būs pieejams no 28.01.2021.

Topošās Ed. Veidenbauma memoriālā muzeja ekspozīcijas kuratore Inga Surgunte sarunājas ar pusaudžu psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu, dzejnieci Kristu Annu Belševicu un Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēnu Artūru Bieziņu. Podkāstā dalībnieki iepazīsies ar Ed. Veidenbauma psiholoģisko portretu, kādu to var ieraudzīt viņa dzejā, vēstulēs, atmiņās par viņu. Kā mēs no tā varam iedvesmoties, mācīties?

Baiba Roze
Ed. Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” muzejpedagoģe
Telefona numurs  26267601

Teksta audio versiju skatīt zemāk pievienotajā audio failā

Pievienot komentāru