Jaunumi

Uzzini aktuālo informāciju par tūrismu Priekuļu novadā.

Meklē un atrodi iedvesmas avotu E. Veidenbauma memoriālajā muzeja “Kalāči” teritorijā

Svētdien, 21. februārī, tiek atzīmēta Starptautiskās dzimtās valodas diena. Par godu šai piemiņas dienai, aicinām Jūs iepazīt un izjust vidi, kurā 19. gadsimtā dzīvoja un rakstīja viens no slavenākajiem latviešu dzejniekiem Eduards Veidenbaums. Dzejnieks Eduards Veidenbaums (1867 – 1892) dzīvoja tikai divdesmit četrus gadus, tomēr viņa personība un vairāk nekā 90 sarakstītie dzejoļi ir būtiska vērtība latviešu kultūrā.

Aicinām Jūs apmeklēt Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeja “Kalāči” teritoriju. Izstaigājot muzeja teritorijas plašo dārzu,  redzēsiet dzejnieka tēva stādītos ozolus. Katrs koks tika veltīts kādam ģimenes loceklim, saglabājušies ir divi ozoli no astoņiem iestādītajiem. Varēsiet apskatīt arī E. Veidenbauma pieminekli, kura autors ir tēlnieks  Laimonis Blumbergs. Dārza stūrī atrodas neliela guļbūve – Veidenbauma klētiņa, kurā dzejnieks mitinājies pa vasarām un kurā sarakstījis lielu daļu no saviem dzejoļiem. Mājas pagalmā vēl atrodas dvīņu klēts un izstāžu zāle un dīķmalā atrodas melnā pirts. Ir iekārtota arī piknika vieta.

Piedāvājam Jums 6 lietas ko izdarīt, apmeklējot E. Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” teritoriju:

1. Izstaigāt un iepazīties ar muzeja teritoriju. Iebraucot teritorijā pie ieejas ir pieejama novada karte ar apskates vietām Priekuļu novadā. Apskatot karti, izvēlies sev nākamo apskates vietu Priekuļu novadā.

2. Atrast dzejoļus.

3. Nobildēties kopā ar E. Veidenbauma pieminekli, kura autors ir tēlnieks L. Blumbergs.

4. Atrast E. Veidenbauma klētiņu. Dārza stūrī paslēpusies neliela guļbūve – ēka ar augstu slieksni, apsūnojušu salmu jumtu (sniega jumtu). Nolasīt vienu no slavenākajiem E. Veidenbauma dzejoļiem pirmo pantu:

Kā gulbji balti padebeši iet,

Tiem vēlētos es līdzi tālu skriet,

Tur tālumā, kur ziemas nepazīst,

Kur rozes mūžam zied un nenovīst. –

E. Veidenbaums

5. Atrast E. Veidenbauma tēva stādītos ozolus (saglabājušies ir divi ozoli no astoņiem).

6. Atrast piknika vietu (sarūpē sev līdzi siltu dzērienu) izbaudot ainavu rast savu iedvesmas avotu un to iemūžināt fotoattēlā.

Ja vēlies dalīties ar savu iedvesmas avotu, tad atsūti vizuālo attēlu uz Priekuļu novada pašvaldības tūrisma sociālo kontu Instagram platformā visit.priekuli vai arī atzīmē mūs pie sava iedvesmas avota visit.priekuli .

Meklē un atrodi savu iedvesmas avotu E. Veidenbauma memoriālajā muzeja “Kalāči” teritorijā

Aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Teksta audio versija ir pieejama zemāk pievienotajā audio failā

Pievienot komentāru