Jaunumi

Uzzini aktuālo informāciju par tūrismu Priekuļu novadā.

Svarīga informācija par kājāmgājēju maršrutu Līču-Laņģu klintis, Liepā (9 km)

Kājāmgājēju 9 km garš pastaigu maršruts, kas sākas un beidzas pie Lielās Ellītes, Liepā. Pastaigu maršruts ved gar gleznainām vietām, pa ceļam apskatot Lodes māla karjeru, Gaujas senleju un Līču-Laņģu klintis.

Vairāk informācijas par maršrutu un apskates objektiem ir pieejams Enter Gauja mājaslapā  sadaļā maršruti. Spied ŠEIT 

Vēlamies informēt, ka Līču-Laņģu takā ir novērojama milzīga antropogēnā slodze, ko izraisa plašais apmeklētāju daudzums. Saistībā ar valstī esošo pandēmiju Covid19, antropogēnā slodze dabas objektos ir pieaugusi. Līču-Laņģu taku gada griezumā ir apmeklējuši vairāk kā 24 000 apmeklētāji. Lai pielāgoto dabas taku plašākam apmeklētāju daudzumam un novērstu augsto antropogēnu slodzi, tiek plānots un strādāts pie infrastruktūras uzlabošanas. Tāpēc aicinām apmeklētājus būt atbildīgiem un cienīt dabas vērtības:

1.Esot dabā – nepiemēslo dabu, neposti dabas vērtības, nekāp neatļautās vietās, ievēro drošību, respektējam izvietotās zīmes un cienām dabas vērtības!

2.Esi atbildīgs dabā gājējs – dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!

3.Dabas takas izstaigāšana prasa aptuveni 2- 3 h. Informācija par infrastruktūru:

Auto stāvvietas.  Dabas takas apmeklētāji personīgās automašīnas novieto netālu no dzelzceļa stacijas “Lode”. Piedāvājam automašīnas novietošanu arī pie Lielās Ellītes stāvlaukumā, kur ir pieejami arī velosipēdu statīvi un pie Liepas pamatskolas.

Labierīcības.  Pie Lielās Ellītes ir pieejamas slapjās labierīcības, kā arī ierodoties Liepā,  izmantojot dzelzceļa pakalpojumus, pie dzelzceļa stacijas ir pieejama bio-tualete.

Labiekārtota pikniku vieta.  Pie Lielās Ellītes  ir pieejama labiekārtota pikniku vieta – ir uzstādītas atkritumu urnas, galdiņi un soliņi.

4.Aicinām, uzsākt Līču-Laņģu takas apskati no Lielās Ellītes, sekot norādēm un nenovirzīties no maršruta.

5. Mitrā laikā koka laipas un segumi var būt slideni, atsevišķi ceļa posmi var būt dubļaini. Tāpēc aicinām izvēlēties piemērotu apģērbu, apavus, sagatavot līdzņemšanai siltu dzērienu, kartogrāfiskos materiālus un uzlādētus mobilos telefonus!

Kā arī aicinām ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, lai mazinātu Covid-19 izplatīšanās riskus.

Būsim atbildīgi dabas gājēji – cienīsim un  saudzēsim dabas vērtībās, lai tās tiktu saudzētas arī  nākamajām paaudzēm!

Teksta audio versija ir pieejama zemāk pievienotajā audio failā

 

Pievienot komentāru