Jaunumi

Uzzini aktuālo informāciju par tūrismu Priekuļu novadā.

Idejas pastaigai dabā Priekuļu novadā

Kad putni čivina un augi strauji izdzinuši pumpurus, ir īstais laiks doties dabā un baudīt dzestro pavasara gaisu. Arī Priekuļu novadā vari doties pastaigā kādā no labiekārtotajām takām. Šeit esam apkopojuši dažas no skaistākajām pastaigu takām, kur pavadīt laiku brīvdienās.

Dodies uz 6 kilometrus garo Līču-Laņģu klinšu taku, kur pa ceļam redzēsi iespaidīgo Lodes māla karjeru, skatam pavērsies dažādu formu un krāsu līdz pat 30 metriem augsti smilšakmens atsegumi un tevi pavadīs 20 avotiņu čaloņa.

Mazāk kā 10 kilometrus no Priekuļiem, Veselavas pagastā apmeklējot Brīvkalnu takas varēsi skaitīt koka pūces un smelties enerģiju no klusuma pie vairāk kā 10 dīķiem. Turpat tuvumā, Veselavas muižas parkā pie estrādes pastaigājies gar vienu no Latvijas straujākajām upēm – Rauni. Krāčainā upe visā tās garumā ir sekla un līkumaina.

Pie Ērgļu klintīm dodies garā pastaigā gar Gauju pa labiekārtotām un ainaviskām takām. Līdz 22 metriem augstās klinšu sienas pakājē ir jauka balto smilšu pludmale, no kuras vari apskatīt varenās klintis no apakšas. Mērojot Ērgļu klinšu pastaigu takas, iespējams uzzināt vairāk par skaisto un seniem stāstiem apvīto Gaujas upi, interesantajiem augiem un šeit mītošajiem putniem.

Ar citiem pārgājienu maršrutiem un dabas objektiem vari iepazīties ŠEIT!

Pievienot komentāru